zp
Mír

Dvojka Mečů  Základní význam:
  Okamžik, kdy nic není důležité a člověk po ničem netouží. Umění nadhledu. Vyčkávání, které může být řešením situace. Pochopení obtížného problému, které nemusí vést k řešení - neboť řešení neexistuje.

  V práci a hmotných cílech:
  Je lepší se neplést do potíží na pracovišti - stačí být trpělivým posluchačem. Potíže v zaměstnání přejdou, je však zapotřebí nechat je být a nevšímat si jich. Nevhodné období pro prosazení jakékoliv pracovní změny, zcela nevhodná doba pro změny v oblasti finační.

  Ve vztazích:
  Zachování stejného stavu. V manželství přináší karta období beze změn, kdy je dobré hledat cestu k partnerovi, napravovat minulé chyby nebo se soustředit na myšlenky vztahující se k dalšímu společnému soužití.
  V rodině a dalších vztazích přináší karta klid, který asi nebudete chtít přijmout a rádi byste se snažili dál. Situace je ale taková, že není možný vývoj.

  Ve vnitřním světě a v osobním vývoji:
  Nic se neděje a zatím ani dít nebude. Nastalo vynucené období klidu, které můžete využít k jakémukoliv jinému účelu, než byl ten, který byl rozvíjen doposud.

  V duchovním vývoji jde o kartu velmi příznivou, neboť ukazuje nalezení vnitřního klidu. Nechat svět aby byl tím, čím je, patří mezi největší umění.